Zyskaliśmy 4 lata w 90 DNI!

Uczestnicy Programu W 90 DNI do EKO po zakończeniu akcji czują się średnio o 4 dodatkowe lata młodsi niż przed jego rozpoczęciem! TNS na zlecenie Programu W 90 DNI do EKO zapytał Polaków, na ile czują się lat. Badania wykazały, że Polacy mają średnio 44 lata, jednak czują się przeciętnie na 40 lat, czyli o ponad 4 lata młodziej.

Średni wiek uczestników Programu W 90 DNI do EKO to 36 lat – startując w styczniu deklarowali, że czują się na 32 lata, czyli tak, jak statystyczni Polacy. Po 90 dniach praktykowania ekologicznego stylu życia i odżywania czuli się już średnio na 28,4 lat, czyli prawie 8 lat młodsi niż wynika to z ich metryki!

Dodatkowe 4 lata w 90 dni – to bilans statystycznego uczestnika po udziale w Programie, który uczył, jak porzucić złe nawyki, wyrobić dobre i zapoznawał z walorami ekożywności. – To wielki sukces tej akcji i jej uczestników – mówi Agnieszka Sienkiewicz, główny diet coach W 90 DNI do EKO – Zmiana diety na zdrowszą i opartą o produkty ekologiczne, a do tego większa aktywność fizyczna, przekładają się na zwiększenie sił witalnych. Stąd więcej energii i entuzjazmu u uczestników Programu, czyli ich poczucie, że są młodsi niż wskazuje metryka. Już po 90 dniach można osiągnąć przemianę na poziomie komórkowym organizmu, co jest odczuwalne w naszym samopoczuciu – tłumaczy dietetyczka.

Ogólnopolskie badania TNS wykazały, że różnice między kobietami, a mężczyznami pod względem poczucia swojego wieku są niewielkie. Panie czują się średnio o 5 lat młodziej, a panowie o 4,5 roku. W Programie W 90 DNI do EKO kobiety stanowiły 84%, ich średnia wieku to 33,8, czuły się zaś na 30,2. Mężczyźni byli starsi – średnio w wieku 34,02 lata, i co ciekawe, czuli się starsi, średnio na 35,25 lat. Po 90 DNIACH w Programie panie odmłodniały o 4,2 lata, a panowie średnio o rok i 4 miesiące. Statystycznie wszyscy mężczyźni uczestniczący w 90 DNIACH po jego zakończeniu czuli się młodsi niż ich wiek metrykalny. – Przewaga obecności kobiet w Programie dobrze oddaje większą świadomość zdrowotną i odpowiedzialność kobiet za pozostałych członków rodziny, za ich sposób odżywania i generalnie za zakupy – tłumaczy Maciej Dolata.

– Program udowodnił, że podstawą dobrego samopoczucia jest dobra dieta – mówi Sławomir Chłoń, prezes ORGANIC Farma Zdrowia, koordynator Programu – Zdrowe nawyki żywieniowe i jakościowe produkty organiczne bardzo szybko przynoszą odczuwalne efekty. Nie trzeba na nie czekać latami, wystarczy 90 dni. Co więcej, jest to proste do zrealizowania – uczestnicy 90 DNI mieli do wykonania tylko 1 zadanie dziennie. Metodą małych kroków osiągnęli sukces i dostali 4 lata w prezencie!