Tydzień wegetarianizmu – 10% rabat w sklepach OFZ!

“Wegetarianizm wzmacnia organizm” – takie m.in. hasło towarzyszy Ogólnopolskiemu Tygodniowi Wegetarianizmu obchodzonym w dniach 13 – 19 maja br. To święto ma na celu przybliżenie osobom wątpiącym idei dobroczynnego

charakteru tej filozofii odżywiania i ochrony zwierząt.

Najbardziej wymownym faktem jest zaplanowana na 13 maja wizyta specjalnego gościa – najsilniejszego obecnie weganina świata – Patrika Baboumian’a. Zwycięzcy niemieckich zawodów Strongman, a zarazem mistrza Europy w trójboju siłowym w 2012 r. Na spotkaniach będzie opowiadał o swoich osiągnięciach, treningach i bardzo starannie dobranej wegańskiej diecie.

W wielu miastach organizowane są projekcje filmów tematycznych, pokazy gotowania i ściśle określonego łączenia produktów tak, aby składniki wzmacniały efekty przyswajania wartości odżywczych. W księgarniach, restauracjach, kawiarniach i sklepach wprowadzono atrakcyjne zniżki – w 23 delikatesach Organic Farma Zdrowia 10% rabatu na 65 typowych produktów wegetariańskich. Obowiązują od 13 do 19 maja.

Cała tak szeroko prowadzona akcja pozwoli urozmaicić menu także osobom z nietolerancją laktozy, czy glutenu. Albowiem takie walory ma żywność produkowana na bazie soi niemodyfikowanej genetycznie, pochodzącej od certyfikowanych dostawców. Oprócz roślinnych składników dań obiadowych, takich jak bardzo sycące kotlety z soi, krokiety, pulpety, paprykarze w 4 smakach, pieczeń i kotleciki z tofu, jest sporo dodatków do kanapek, a także deserów – np. deser owsiany w 4 smakach, podobnie ryżowy i sojowy.

Kotlety sojowe opiewał w piosence Kabaret OT-TO, ale to tylko lekkie ujęcie poważnego składnika wegetariańskiego obiadu.