Gotuj z Organic! – Akademia zdrowego odżywiania!

Od września br. Organic Farma Zdrowia intensyfikuje działania w zakresie edukacji społeczeństwa nt. zdrowego odżywiania. W tym celu powstaje Gotuj z Organic! – Akademia zdrowego odżywiania. W ramach akademii sieć będzie organizowała specjalne programy edukacyjne, konkursy, warsztaty kulinarne i spotkania m.in. z firmowym ekspertem ds. odżywiania – Agnieszką Sienkiewicz. Celem działań jest promocja odżywiania w oparciu o ekologiczną, naturalną i tradycyjną żywność, ale również pokazanie produktów, które mają szczególnie wysoką wartość odżywczą, oswojenie ich, aby łatwiej było konsumentom wprowadzić je do swojej kuchni. Działania akademii skierowane będą do aktualnych i potencjalnych klientów sieci delikatesów Organic Farma Zdrowia.
Strączkowe są zdrowe
We wrześniu br. akademia rozpoczyna trzymiesięczny program „Strączkowe są zdrowe”. Celem programu jest przybliżenie konsumentom wartości odżywczych roślin strączkowych, przypomnienie warzyw niegdyś często stosowanych w polskiej kuchni, a które obecnie przeszły w wielu polskich domach w zapomnienie. W ramach programu konsumenci będą informowani o wartościach odżywczych roślin strączkowych poprzez. magazyn Go Organic!, Facebook, firmową stronę internetową (www.organicmarket.pl), a przede wszystkim sklepy stacjonarne i sklep internetowy Organic24.pl. Do współpracy zostali zaproszeni partnerzy – restauracje i ich kucharze, którzy będą polecać Klientom sieci przepisy z różnych kuchni świata. Organic Farma Zdrowia nawiązała współpracę m.in. z restauracjami Dziki Ryż, Ganesh, Sheesha. Klienci dowiedzą się jak zastosować w swojej diecie bogate odżywczo rośliny strączkowe: soczewicę we wrześniu, ciecierzycę i soję w październiku oraz fasolę w listopadzie, poprzez pokazanie ich w kuchniach świata. „Wybraliśmy te kuchnie, w których najczęściej występują rośliny strączkowe tj. kuchnię nepalską, chińską, indyjską, arabską i wiele innych” – komentuje Justyna Minkiewicz, PR i Marketing Manager spółki. Kucharze tych restauracji zaproponują klientom sieci kilka przepisów z danej kuchni. „Pokażemy jak wartościowe odżywczo produkty wprowadzić do swojej kuchni tak, aby stosowana dieta była bardzo zdrowa, a zarazem ciekawa” – komentuje Sławomir Chłoń, Prezes Zarządu spółki. Klienci będą mogli otrzymać przepisy na rekomendowane potrawy w sklepach sieci oraz na stronie www i na Facebooku.
 
Polecane produkty
Produkty szczególnie polecane w ramach programów edukacyjnych będą wyeksponowane na wyznaczonych regałach/ półkach we wszystkich sklepach Organic Farma Zdrowia. Większość tych produktów Klienci znajdą w gazetce promocyjnej do zakupu w specjalnych cenach. Wszystkim akcjom edukacyjnym będą towarzyszyć specjalne promocje cenowe, aby ułatwić klientom stosowanie i przekonanie się do zalecanych produktów.  
***
Kontakt: Justyna Minkiewicz, PR i Marketing Manager
Tel. 664-987-317, Adres e-mail: j.minkiewicz@organicmarket.pl
 
 
 Organic Farma Zdrowia to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 37 sklepów na terenie kraju tj. w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Rumii, Katowicach, Gliwicach, Krakowie, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Swarzędzu, Wrocławiu, Piasecznie, Łomiankach i Konstancinie. Delikatesy oferują ekologiczną i tradycyjną żywność, kosmetyki oraz środki higieny. Delikatesy oferują kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych gospodarstw, ale również od producentów reprezentujących najlepsze krajowe i europejskie marki. Większość z nich to certyfikowana żywność ekologiczna, a pozostałe to produkty naturalne, regionalne, bezglutenowe, bezcukrowe oraz bez laktozy. Firma otrzymała tytuł najlepszej sieci 2011 i 2012 na ORGANIC Marketing Forum – największej, dorocznej konferencji sektora żywności i produktów Eko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przyznany przez producentów i dostawców z branży. Firma posiada również Delikatesy internetowe: www.organic24.pl, które oferują on-line największy w kraju asortyment produktów ekologicznych. Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. jest notowana na rynku NewConnect.
Produkty organiczne = ekologiczne, to takie produkty, które posiadają certyfikat i specjalne oznaczenie na etykiecie. Ze względu na sposób ich otrzymywania, produkty ekologiczne, w odróżnieniu od  konwencjonalnych, zawierają znacząco więcej takich składników odżywczych jak minerały, witaminy, antyoksydanty czy nienasycone kwasy tłuszczowe, w ilościach „zaprojektowanych” przez naturę. Ponieważ w rolnictwie ekologicznym nie stosuje się bardzo groźnych dla ludzkiego organizmu: pestycydów, azotanów, sterydów, GMO, antybiotyków, ciężkich metali, syntetycznych substancji konserwujących, koloryzujących czy zapachowych oraz produktów ropopochodnych (w przypadku kosmetyków i środków higieny) – certyfikat ekologiczny jest gwarancją braku tych dodatków w naszych produktach.