NARODZINY

Kamienie milowe w historii Organic Farma Zdrowia

  Za dzień narodzin Organic Farma Zdrowia przyjmuje się 23 marca 2006 r. Tego dnia Przemysław Tomaszewski i Sławomir Chłoń zawiązali spółkę z o.o. – Organic Farma Zdrowia. Spółka wchłonęła dotychczasowe sklepy oraz otworzyła własne, nowe delikatesy ekologiczne w Krakowie. Na początku 2007 r. Spółka miała już 7 placówek.

Również w marcu – a dokładnie 26. 2007 r. – zostały uruchomione delikatesy internetowe ekosfera.pl, które obecnie działają pod nazwą ekosfera24.pl. Są one obecnie najlepszym sklepem internetowym w Polsce oferującym ekologiczną żywość, kosmetyki i środki piorąco-czyszczące.

POCZĄTKI I WZROST

W tym samym, 2007 r. powstała spółka akcyjna pod firmą: Organic Farma Zdrowia SA z siedzibą w Warszawie.
Do dziś spółka nabyła:

kwiecień 2008: 28% udziałów w Green Way Sp. z o.o. , zajmującej się prowadzeniem, w formie franchisingu,
sieci nowoczesnych barów i restauracji wegetariańskich pod markami: Green Way, Food For Life i Vegemania.
luty i sierpień 2008: w sumie 30% udziałów w Bio Planet Sp. z o.o., która jest liderem w zakresie dystrybucji, importu oraz konfekcjonowania żywnościowych produktów rolnictwa ekologicznego na polskim rynku.
wrzesień 2010: 100% udziałów w Eko-Wital Sp. z o.o., wiodącego dystrybutora produktów organicznych, specjalizującego się w dystrybucji ekologicznych, naturalnych i prozdrowotnych napojów i produktów spożywczych dla dużych sieci handlowych oraz sklepów z ekologiczną i naturalną żywnością. Jednocześnie Spółka dokonała dwukrotnego podwyższenia kapitału zakładowego Eko-Wital Sp. z o.o. o łączną kwotę 950 tys. zł, w związku z planowanym rozwojem jej działalności operacyjnej. Inwestycja w Eko-Wital jest elementem strategii rozwoju Organic Farma Zdrowia S.A., która zamierza konsolidować podmioty na rynku ekologicznych i prozdrowotnych produktów spożywczych, a także rozwijać działalność dystrybucyjną równolegle do działalności detalicznej.

CZAS SZYBKIEGO ROZWOJU

  5 maja 2010 r. główni akcjonariusze spółki: Sławomir Chłoń i Przemysław Tomaszewski podpisali umowę inwestycyjną z funduszem Coöperatief Avallon MBO U.A. zarejestrowanym w Amsterdamie. W wyniku umowy fundusz kupił 1.709.932 akcji zwykłych na okaziciela serii F i G stając się tym samym znaczącym akcjonariuszem Spółki.

● Z dniem 6 lipca 2016 roku wiodącym akcjonariuszem i inwestorem branżowym w Organic Farma Zdrowia został EcorNaturaSi S.p.A., jeden z największych dystrybutorów żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych w Europie. Włoska grupa nabyła łącznie 63,4 % akcji spółki za         39,07 mln zł.

Grupa EcorNaturaSi to największy dostawca żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych we Włoszech. Ma ponad 30 lat doświadczenia w rolnictwie ekologicznym i biodynamicznym. Dostarcza produkty do ponad 1000 sklepów, w tym do 220 własnych Supermarketów Bio, w których w ramach swojej oferty sprzedaje 6500 produktów oraz zatrudnia 1000 osób.    

● Tyle z historii i przeszłości. O tym, jak się ma spółka Organic Farma Zdrowia dzisiaj dowiesz się tutaj.