Największy, ekologiczny dark store w Polsce, od teraz realizuje przesyłki tylko w opakowaniach przyjaznych środowisku

Największy w Polsce, internetowy sklep z ekologiczną żywnością www.organic24.pl należący do Organic Farma Zdrowia, od teraz przestał korzystać z dedykowanych opakowań, taśm pakunkowych z chemicznym klejem oraz plastikowych wypełniaczy i folii bąbelkowej. Zastąpiono je kartonami od dostawców, papierowymi wypełniaczami i papierową taśmą z naturalnym klejem. Paczki nie będą już tak piękne jak przesyłki z większości sklepów internetowych, ale będą całkowicie przyjazne środowisku. Udało się zrealizować kolejny element misji spółki Organic Farma Zdrowia.

W dobie pandemii sprzedaż sklepu www.organic24.pl kilkukrotnie wzrosła. Tym samym zwiększyło się zapotrzebowanie na materiały do pakowania przesyłek. Oznaczone logiem sklepu kartony, taśmy do oklejania czy styropianowe wypełniacze po dostawie trafiają najczęściej na śmietnik niszcząc środowisko, ponieważ spora ich część ma okres rozkładu idący w dziesiątki lub setki lat, a styropian nie rozkłada się wcale! – Od dawna chcieliśmy zredukować negatywny wpływ tych opakowań i wydruku logowanych materiałów na środowisko. I właśnie teraz, kiedy przez sklep internetowy dostarczamy towary o wartości milionów złotych rocznie, podjęliśmy zdecydowane działania, aby w ramach naszej misji, stać się jeszcze bardziej przyjaznymi dla naszego środowiska naturalnego- mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia.
Obecnie do pakowania zamówionych przez Internet produktów używamy tylko kartonów i wypełniaczy, które pochodzą z przesyłek od naszych dostawców. Dajemy im więc drugie życie! Może się więc zdarzyć, że paczka będzie zapakowana w karton z napisem „Kasza jaglana” albo z nadrukiem „Świeże warzywa z polskiego pola”. To nie przypadek, ale świadoma decyzja. Po drugie wolną przestrzeń w paczkach www.organic24.pl wypełniamy materiałami z używanych kartonów, które nie nadają się na opakowanie zewnętrzne, bo są zbyt miękkie. Kupiliśmy maszynę, która tnie takie opakowania w specjalny sposób robiąc z nich wypełniacze. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem wnętrza paczki pochodzi więc z surowca wtórnego użytku, surowca recyklingowalnego.

Finalnie do zamknięcia i oklejenia paczek używamy papierowej taśmy na naturalnym kleju. To ważne, bo taśma zabezpieczająca przesyłkę zazwyczaj od razu po dostawie trafia do kosza. Papier jest w 100% recyklingowalny, a naturalny klej nie szkodzi środowisku naturalnemu!
-Paczki, które otrzymują klienci sklepu organic24.pl, nigdy nie będą tak piękne jak te zamówione w największych sklepach on-line. Będą również pozbawione specjalnych nadruków z logotypem sieci Organic Farma Zdrowia. To świadoma decyzja. Mały, a zarazem wielki krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety – mówi prezes Sławomir Chłoń.