Nasze produkty – organiczne, pyszne i zdrowe

Mamy w ofercie ok. 4 tysięcy produktów: organicznych i tradycyjnych

Organic Farma Zdrowia to największa w Polsce sieć deliketesów
z żywnością ekologiczną. Dlatego też mamy najbardziej rozbudowaną ofertę dla Ciebie. Poniżej podajemy przykładowe produkty z odesłaniem do sklepu internetowe oraz przydatne informacje o żywności dostępnej w naszej sieci. 

Aby pomóc zorientować się w naszej bogatej ofercie artykułów, stworzyliśmy również trzy linie produktowe:

 1. Everyday– jest skierowana do wszystkich, którzy chcą żyć zdrowiej bez podejmowania gwałtownych zmian.
  To produkty codziennego użytku, po które sięgamy podczas przygotowywania zwyczajowego śniadania, obiadu, kolacji takie jak: nabiał, wędliny, mąka, ryż itp.

 2. Healthy Day– to zdrowe, ekologiczne przekąski dla łasuchów i smakoszy, którym trudno zrezygnować z podjadania. Mamy dla nich suszone morele, daktyle, śliwki, krążki jabłka a także orzechy i wiele innych produktów, które poprawiają humor i zdrowie.

 3. Healthy Kids – to ekologiczna propozycja dla dzieci. Produkty, które uczą zdrowych nawyków i pokazują, że eko jest smaczne i fajne. Ale nie tylko nasi najmłodsi klienci oblizują się na widok żelków-misiów, chipsów bananowych, jogurtów owocowych czy serka waniliowego. Oznaczenia produktów: te z zieloną etykietą to produkty ekologiczne. Niebieska etykieta oznacza, że  produkt czeka na certyfikację lub jest przydatny w jednej z diet. 

Produkty specjalistyczne

 • W ofercie Organic Farma Zdrowia znajdują się również produkty niezbędne w szczególnego rodzaju dietach: bezglutenowej, bezcukrowej, wegetariańskiej i wegańskiej oraz karmieniu niemowląt i małych dzieci.

Owoce i warzywa

 • Niektórych dziwi ich naturalny i nieidealny wygląd, ale wszystkich przekonuje ich smak i wartości odżywcze. 
  Ekologiczne warzywa i owoce posiadają więcej przeciwutleniaczy (w tym witamin), które m.in. zapobiegają starzeniu się komórek, są też cenniejszym źródłem błonnika.

Produkty zbożowe 

 • Zanim rolnik ekologiczny posieje pierwsze zboże, musi odczekać 2-3 lata, aby przestawić się na ekoprodukcję. 
  Pełnoziarniste płatki, pieczywo, makarony, ryż, kasze zapewniają większą zawartość potasu, magnezu, żelaza, cynku, witaminy E. Jest w nich 2-3 razy więcej witamin z grupy B niż w produktach oczyszczonych.

Soki

 • Naturalnie tłoczone soki z owoców lub z warzyw kwaszonych to najlepsze, co można z nich wycisnąć. 
  Tradycyjne wyciskanie gwarantuje utrzymanie wartościowych, odżywczych składników oraz witamin. Soki wzmacniają odporność organizmu chroniąc przed chorobami wirusowymi.

Mięso i wędliny

 • Naszym zdaniem antybiotyki powinno sprzedawać się w aptekach, a nie na stoiskach mięsnych.  Dlatego uznajemy wyłącznie produkty wolne od antybiotyków i chemii. Eko-mięso ma więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych hamujących rozwój miażdżycy i chorób serca.

Nabiał

 • Krowa z ekologicznego chowu żyje 3- lub nawet 4-krotnie dłużej niż jej koleżanka z chowu konwencjonalnego. 
  Ekologiczne mleko zawiera więcej cennych witamin (A, D, E) i ma średnio o 68% wyższy poziom kwasów tłuszczowych omega-3 oraz korzystniejszy stosunek kwasów omega-3 do omega-6.

Jaja

 • Ekologiczne jaja czyli tzw. „zerówki”. Zniosły je kury, które mają swobodny dostęp do wolnego wybiegu i świeżego powietrza.  Kury z gospodarstw ekologicznych są karmione ekologicznym ziarnem. Ich dzioby nie są skracane, a skrzydła nie są podcinane. Eko-kura jest wolna jak ptak.

 

Kosmetyki

 • W kosmetykach naturalnych używa się surowców, które są łagodne dla skóry i przyjazne dla środowiska.  Nie zawierają syntetycznych konserwantów ani środków zapachowych, nie są testowane na zwierzętach.  Pamiętajmy, że kosmetyki naturalne nie działają na zasadzie “instant lifting” – potrzeba systematycznego stosowania, by widzieć i czuć efekty.

Środki czyszczące

 • Wszystkie składniki wykorzystane do ich produkcji są pochodzenia naturalnego, dzięki czemu w 100% ulegają biodegradacji. 
  Nie zawierają składników pochodzenia kopalnianego (np. ropy naftowej). Nie posiadają syntetycznych barwników, konserwantów 
  i środków zapachowych. Podczas sprzątania eko-środkami, nie trzeba zakładać gumowych rękawiczek.

Przykładowe produkty dostępne w naszych delikatesach