28.11.2013 r. – Organic24.pl – innowacyjne e-delikatesy

Największy wybór produktów ekologicznych w sieci

Polacy coraz chętniej kupują eko-żywność, również przez Internet. Polski rynek żywności ekologicznej jest wart ok. 600 mln zł i będzie rósł dynamicznie przez kolejne dwie dekady. Świadczy o tym również sprzedaż sklepów stacjonarnych Organic Farma Zdrowia, która odnotowuje blisko 30%, średnioroczny wzrost od 2007 roku. Jest to kolejny sygnał dla spółki utwierdzający w konieczności stałego rozwoju i tworzenia udogodnień dla swoich klientów, dlatego powstały innowacyjne e-delikatesy Organic24.pl. „Staramy się docierać do naszych klientów w całej Polsce dostarczając im innowacyjne narzędzie do realizacji zakupów, dlatego stworzyliśmy sklep internetowy wyróżniający się nowoczesnymi rozwiązaniami” – mówi Sławomir Chłoń, prezes Organic Farma Zdrowia S.A.

Nowo wdrożony sklep on-line wyróżnia się przemyślaną funkcjonalnością, której celem jest ułatwienie klientowi szybkiego dokonywania zakupów. Nowy serwis cechuje również duża intuicyjność w poruszaniu się po sklepie i wyszukiwaniu produktów, dzięki czemu jest on łatwy w obsłudze. Wyszukiwarkę wyposażono w elektronicznego suflera – pomocnego klientowi, gdy wpisze on błędną nazwę produktu. „Dla udoskonalenia tzw. doświadczenia użytkownika (user-experience) zostało przemyślane przede wszystkim menu, które ułatwia szybkie przejście do kategorii produktowych. Dzięki temu wybór właściwej kategorii jest prosty. Ergonomiczny interfejs z pewnością przyczyni się do szybszego dotarcia do produktów, co ułatwi dokonanie zakupów klientowi. Na portalu eksponowana jest również wyraźnie oferta promocyjna. Rozwój sklepu cały czas jednak trwa, planowane są kolejne innowacje, aby udogodnić dokonywanie transakcji naszym klientom.

Nie bez znaczenia jest przynależność Organic24.pl do systemu Trusted Shops. Ten znak jakości, przyznawany na podstawie audytu, który obejmuje obszerny katalog kryteriów jakości pracy e-sklepów, daje ochronę bezpiecznych zakupów i gwarancję zwrotu pieniędzy. Zbiera też i publikuje wszelkie oceny nadsyłane przez klientów.
Organic24.pl oferuje swoim klientom około 4000 produktów z różnych grup asortymentowych. Klienci mogą zamówić wszystkie produkty potrzebne do przygotowania pełnowartościowych posiłków na cały dzień. Mogą wybrać produkty z kategorii świeżej żywności, zwłaszcza sery, pieczywo, wędliny, a także rozmaite ekologiczne mięsa. Kupujący znajdą w nim również coraz częściej poszukiwane ekologiczne wina. Oferta Organic24.pl zawiera całą gamę produktów sypkich, przetworów owocowych i warzywnych, przypraw, sosów, miodów, słodyczy, a nawet żywność orientalną i makrobiotyczną. Specjalny segment jest poświęcony dzieciom. Spory procent asortymentu stanowią BIO kosmetyki i ekologiczne środki czystości. Sklep dysponuje wyrobami najlepszych firm krajowych i zagranicznych.
Zakupy dostarczane kurierem Organic24.pl mogą pojawić się pod drzwiami klienta nawet w tym samym dniu, w przeciągu kilku godzin od zamówienia. Natomiast dostawa na terenie Polski już nawet po 24 godzinach.
Równolegle z pojawieniem się nowego e-sklepu została wprowadzona nowa firmowa strona internetowa www.organicmarket.pl. Jej założeniem jest realizacja misji spółki, czyli edukowanie swoich aktualnych i potencjalnych klientów na temat zdrowego i świadomego odżywiania. W tym celu spółka uruchamia na swojej stronie bloga, na którym zainteresowani znajdą ciekawostki na temat żywności ekologicznej, wywiady ze znanymi osobami, które żyją w stylu eko. Dodatkowo na stronie internauci znajdą również porady Agnieszki Sienkiewicz, diet coacha i eksperta ds. żywienia Organic Farma Zdrowia, a także polecane przez nią przepisy na zdrowe posiłki.

Sprzedaż on-line na świecie – jak szacuje firma eMarketer – rozwija się w tempie 21% rocznie. Kupowanie żywności on-line deklaruje 13% polskich internautów. A w odniesieniu do żywności ekologicznej ogromne znaczenie ma podnoszący się stale poziom świadomości konsumentów sięgających po potrzebne produkty bez wychodzenia z domu, oszczędzających czas i poszukujących dokładnych informacji o produktach. Wiedzy o nich szuka w Internecie prawie połowa użytkowników Internetu, a Organic.24.pl oraz www.organicmarket.pl z pewnością będą w tym pomocne.

***

Kontakt: m.przybylski@organicmarket.pl

__________________________________________________________________________________________________

Organic Farma Zdrowia S.A. to pierwsza i największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi. Posiada 23 sklepy w większości w największych miastach Polski, tj. w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Płocku, Poznaniu, Gdańsku, Piasecznie i Konstancinie. Spółka oferuje ekologiczną żywność, kosmetyki i środki czystości. W swojej ofercie ma ok. 4 tys. artykułów, w tym najlepsze krajowe i europejskie marki. Większość z nich to certyfikowana żywność ekologiczna. Oferowane produkty zostały wytworzone bez użycia sztucznych nawozów i środków ochrony roślin i nie zawierają chemicznych substancji konserwujących. Firma otrzymała tytuł najlepszej sieci 2012 na ORGANIC Marketing Forum – największej, dorocznej konferencji sektora żywności i produktów eko w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przyznany przez producentów i dostawców z branży. Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. jest notowana na rynku NewConnect.