Rezygnujemy z toreb foliowych!

Do końca tego roku zastąpimy torby foliowe torbami papierowymi i bawełnianymi.

-W trosce o poprawę stanu naszej planety zdecydowaliśmy się na wycofanie zakupowych toreb foliowych mimo, że są one biodegradowalne. Nastąpi to do wyczerpania zapasów czyli już w najbliższych tygodniach. W naszej ofercie będą dostępne jedynie zakupowe torby bawełniane wielokrotnego użytku oraz torby papierowe z certyfikatem FSC – mówi Sławomir Chłoń, Prezes Organic Farma Zdrowia. Certyfikat FSC daje pewność, że papier został wytworzony z surowców pochodzących z certyfikowanych lasów, spełniających standardy społeczne, ekologiczne i ekonomiczne.

W sieci Organic Farma Zdrowia rocznie zakupy robi ponad milion klientów. W jej skład wchodzi 35 delikatesów stacjonarnych 
w największych miastach Polski i delikatesy on-line. Misją sieci jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez sprzedaż ekologicznej, naturalnej żywności oraz kosmetyków, środków czystości i higieny osobistej.  

W Organic Farma Zdrowia można kupić kilka tysięcy artykułów pochodzących od ponad 100 rodzinnych gospodarstw ekologicznych oraz od producentów reprezentujących najlepsze krajowe i europejskie marki. Większość z nich to certyfikowana żywność ekologiczna, a pozostałe to produkty naturalne, regionalne, bezglutenowe, bezcukrowe oraz bez laktozy. Zostały one wytworzone bez użycia sztucznych nawozów lub środków ochrony roślin i nie zawierają chemicznych substancji konserwujących.