Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy – Julita Bator

Zamień chemię na jedzenie

Zmień chemię na jedzenie strona www
„Zamień chemię na jedzenie” to następna książka Julity Bator w pięknym wydaniu wydawnictwa Znak. Pierwsza była poradnikiem, wprowadzeniem, demaskowaniem chwytów marketingowych przemysłu spożywczego. Pozycją wprost bezcenną dla osób pogubionych w zalewie reklam i zachwalania swoich produktów przez producentów.
 

Jestem mamą czwórki dzieci i sama mozolnie zdobywałam tę wiedzę na temat dobrej żywności. Pracując w delikatesach z żywnością ekologiczną mam codzienny do niej dostęp, ale i codzienny kontakt z klientami zdezorientowanymi w gąszczu sprzecznych doniesień na temat prawidłowego odżywiania. Codziennie zajmuję się edukacją, pokazywaniem zalet żywności ekologicznej i możliwość odwołania się do rzetelnej pozycji na ten temat, była mi bardzo pomocna.
Druga część tej serii to „Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy”, której warto dać podtytuł „niezbędnik w każdej kuchni”. Będę posługiwała się również tą pozycją w mojej pracy, ponieważ możliwość wskazania konkretnego zastosowania danego produktu w kuchni jest bardzo ważna.
Jest to książka kucharska, w której z kolorowych fotografii wybieramy danie, na które mamy ochotę i kupujemy zalecane składniki. Jest to też książka z osobistymi komentarzami, opis przeżytych sytuacji, a podane przepisy ściśle się z nimi łączą. Rzeczywiście czuje się, że jest „sprawdzona przez mamy”.
                                                                                                                                                                                                                                Agnieszka Sienkiewicz
                                                                                                                                                                                                                                Ekspert ds. odżywiania
                                                                                                                                                                                                                                Organic Farma Zdrowia